Süleymanpaşa Belediyesi 360 derece Sanal Tur

Süleymanpaşa Belediyesi, 6 Aralık 2012 tarihinde, resmi gazetede yayınlanan 6360 sayılı kanunun 2. maddesi 24. bendi ile Tekirdağ ilinde, Tekirdağ Belediyesinin mahalleleri merkez olmak üzere, Tekirdağ Merkez ilçe sınırları içerisindeki köyler ile belediyelerden oluşan Süleymanpaşa ilçesi ve aynı adla belediye kağıt üzerinde kurulmuştur.

30 Mart 2014 yerel seçimlerine kadar sadece ismen var olan Süleymanpaşa Belediyesi, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri sonrasında Ekrem Eşkinat’ın Başkanlığı’nda fiilen kuruluşuna başlamıştır.

Süleymanpaşa Belediyesi, eski Tekirdağ Belediyesi’nin hizmet alanın kapsadığı tüm alanları kapsayarak 73 mahalleye hizmet etmektedir.

İlk olarak 5 hafta boyunca eski özel idare binasında hizmet veren Süleymanpaşa Belediyesi, tarihi belediye binasının tadilatının bitmesinin ardından asıl yerine geçmiştir.

Halen ana bina olarak tarihi belediye binasını kullanan Süleymanpaşa Belediyesi’nin ayrıca sahilde ek hizmet binası (eski Trakya Kalkınma Ajansı Binası), çarşı merkezde AKOS hizmet binası, otogar yanında Fen İşleri Müdürlüğü hizmet binası, Hayrabolu yolu üzerinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü hizmet binası bulunmaktadır.

Süleymanpaşa Belediyesi, Ekrem Eşkinat’ın Başkanlığı’nda 4 başkan yardımcısı, belediye meclisi ve 18 müdürlük ile Süleymanpaşalılara hizmet vermektedir.